Lõunatund Saatekava Kuula veebis Kommentaarium
Nõmme Raadio
Nõmme Raadio
Rahva Raadio Selts
Meediapank
Toimetus
Teenused
Reklaam

Eesti Vabariigi võlg:
69 348 870 912,55 krooni


Sinu osa sellest võlast:
12 958,94 krooni


Meediapank E-kiri
14.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:09:06 (94.89 MB)
Sellega, et meie koolides on puudulik seksuaalkasvatus ning vanematel ei ole alates Nõukogude aegsest raamatust "Avameelselt abielust" oma teismeikka suunduvaid lapsi olnud kusagile infot hankima suunata, on igaüks nõus. Kuid nüüd on lõpuks ometi sündinud uus, põhjalik ning kaasaegne internetipõhine keskkond! Tutvustame portaali Learn2Love.org - teadlikkus teeb vabaks! Õpikeskkonna eesmärgiks on tõsta teadlikkust ja edendada dogmadevaba seksuaalharidust. Leht pakub teadmisi, arendamaks ja nautimaks täisväärtuslikku ning õnnelikku elu. Stuudios on Margus Sarmet ja Kristiina Saul.

07.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:01:29 (140.73 MB)
Endometrioos on levinud seisnud, mis mõjutab vähemalt ühte naist kümnest. Peamine sümptom on valu, mis võib olla väga tugev. Endometrsioosi puhul kasvab emaka limaskesta ehk endomeetriumi kude teistes kohtades, kui emakas. Koe tükikesi nimetatakse endometrioosi kolleteks ning need võivad ilmeda igalpool kehas. Endometrioos ei ole ainult menstruatsiooniga seotud probleem, see on terve keha põletikuline haigus, millele hetkel ravi ei ole. Tavameditsiini või loodusravi lahendused saavad sümptomeid leevendada, kuid ei saa neid ravida. Loodusravi arst Dr Lara Briden on oma kümneid aastaid kestnud praktika jooksul välja töötanud lihtsad ja tõhusad soovitused toitumise, toidulisandite ja ravimtaimede osas mis võivad anda tubli võitlusvõimaluse! Neid saates käsitlemegi.

31.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:24:17 (192.93 MB)
Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS) ehk Leventhali tõbi - levinud hormonaalne häire viljakas eas naiste seas. Mis see on ja kust see tuleb? Mida välistada enne PCOS-i diagnoosi ebaregulaarse tsükli ja ovulatsioonide puudumise korral - teismeeas, menopausi eelselt, rinnaga toites. Milliseid analüüse oleks vajalik teha ebaregulaarse tsükli korral. Tavameditsiini lahendus ebaregulaarsele tsüklile, kaasa arvatud PCOS-ile, on hormonaalne rasestumisvastane vahend. Kanadast pärit revolutsionäär naiste tervise alal, Dr Lara Briden, väldib iga hinna eest sünteetilisi hormoone kui ravivõimalust selgitades PCOS-i vallandumismehhanisme ja pakkudes seeläbi alternatiiviks hoopis loomulikke lahendusi läbi toitumise, toidulisandite ja bioidentsete hormoonide. Vaatleme tema soovitusi erinevate PCOS-i tüüpide korral: 1. Insuliini-resistentne PCOS, 2. Pillidejärgne PCOS, 3. Põletikuline PCOS, 4. Neerupealiste PCOS.

24.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:10:27 (161.27 MB)
Veel paarsada aastat tagasi oli Eesti naise positsioon nii perekonnas kui ühiskonnas vastupidiselt muule Euroopale väga tugev ja sõna määrav. Ka eesti vanade muinasjuttude peategelaseks on enamasti naine. Huvitaval kombel olid ka vallasemad Eestis vägagi aktsepteeritud ning neid võeti naiseks hea meelega. Siin mahlakas saates on külas folklorist Merili Metsvahi, kelle sõnul polnud Eesti naine mingi tavaline Tuhkatriinu, vaid südikas piiga, kes ise oma õnne eest võitleb. Lisaks maiuspalu eesti folkloori salapärasest ning metsikust maailmast, kus inimesed vanapaganatega kõrvuti elavad ja naised Libahundiks käivad, talurahva seksuaalelust ja seksuaalteemalistest regilauludest, paariminekust ja -panekust ja paljust muust.

Loe ka Merili Metsvahi koostatud mahukat rahvajutukogumikku „Sõsara sõrmeluud. Naised eesti muinasjuttudes.“

saade@minaolenginaine.ee

17.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:12:23 (165.68 MB)
Tegu on jätkusaatega eelmisele. Arutame viljakuse teemal külalisega Liis Orav, kes on integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja. Keha tasakaalustamine ja beebi planeerimise toetamine läbi toidu. Millistes toitudes sisalduvad kõige olulisemad ained hormonaalseks taskaaluks, sperma kvaliteediks, loote arenguks? Rasedus ja foolhappe soovitus allopaatilises meditsiinis versus looduslik folaat. Mineraalide ja vitamiinide kaotamine antibeebipille tarvitades ja stressi tagajärjel. Millised vitamiinid ja mineraalid on ovulatsiooni stimuleerijad? Kus ja kuidas mõõta vitamiinide ja mineraalide taset kehas? Meeste elustiilivalikud ja viljakus. Viljatusravi versus oma keha suhtes teadlikkuse ja hoole rakendamine loomulikul teel. Viljatusravi võimalikud ohud naise kehale ja psüühikale.

10.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
1:04:47 (148.28 MB)
Külas on integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav. Mida peaks teadma viljakusvõime toetamisest läbi toitumise ja muude valikute oma tarbimises ja elustiilis? Millega tuleks arvestada ning kuidas taastada tasakaal peale hormonaalse rasestumisvastase vahendiga lõpetamist? Kilpnäärme seos viljastumisvõimega. Loomuliku progesterooni tähtsus naise kehas ja viljastumisvõimekuses versus sünteetiline progesteroon. Erinevad stressiliigid. Viljakuse vitamiinid ja mineraalid ning toidud.

20.12.2018 - MINA OLENGI NAINE
43:13 (98.91 MB)
Mis on hormonaalsüsteem ja kuidas selle tasakaal(utus) naist mõjutab. Kas ja kuidas erineb naise hormonaalne tasakaal elu erinevates etappides. Räägime pikalt ka sellest, kuidas naine ise saab oma hormonaalsüsteemi toetada ja mõjutada. Samuti räägime sümptomipõhisest hormonaaltestist ja hormonaalvõimlemisest. Katri Ristal on saates oma õpetaja, hormoonijooga koolitaja Kata Chehek’iga.

13.12.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:07:33 (154.61 MB)
Sedapuhku saade rubriigist “naiste hobid”. Külas on Jamaicalt pärit tantsustiili “dancehall” õpetaja ja pikaaegne fänn Elisabeth Põldma. Seda, et liikumine on füüsiliselt tervena püsimiseks ülitähtis teab igaüks. Kuid kuidas säilitada pikaaegne motivatsioon ja püsivus minemaks ühe harrastusega sügavuti? Elisabethi jaoks on kirest tantsu vastu saanud kõike haarav väike oma universum.

06.12.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:03:11 (144.6 MB)
Erootikapoest seksuaalse heaolu butiigiks. Meil on külas fifi.ee looja, inspireeriv ja eriline naisettevõtja Kerli Saar. Kerli missiooniks on muuta maailma paremaks pakkudes oma poes tooteid, mis võimaldavad paaridel ning indiviididel end terve ja õnnelikumana tunda läbi enda ja partneri seksuaalsuse avastamise. Fifi.ee ei ole mingi tavaline erootikapood, kust võiks otsida pilakingitust poissmeestepeoks odava plastiku näol. Fifi kutsub proovima midagi uut, hindab kvaliteeti, on stiilne, maitsekas ja vallatu!

29.11.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:02:27 (142.93 MB)
Jätkame üleminekueaga. Kas kuumahooge ja muid ebamugavad üleminekuperioodi sümptomeid kogevad kõik naised ning kas ja mida saab nende ohjamiseks ise ette võtta? Kuidas mõjutada oma heaolu läbi teadliku elustiili, puhkuse, toitumise, harjutuste ja hingamise? Saates tuleb täpsemalt juttu kuumahoogudest, higistamisest, tsüklikõikumisest, meeleoluhäiretest. Katri Ristali stuudiokülaliseks on Villa Medica erakliiniku üks omanikest, hingamisterapeut, tervisenõustaja ja AVIVA hormonaalse võimlemise treener Aili Lindmäe.

22.11.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:09:51 (159.9 MB)
Millised on üleminekueaga seotud hirmud, eelarvamused, vaevused ja mida nendega ette võtta. Kui suur on võimalus, et ema ja tütre üleminekuiga on sarnased ja miks nad võivad olla täiesti erinevad? Üleminekuiga tähistab naise elus aega, mil ollakse oma eluga heal juhul alles poolepeal. Miks sageli arvatakse, et naise elu lõpeb üleminekuajaga ning ei osata näha selles uut kevadet? Katri Ristali stuudiokülaliseks on Villa Medica erakliiniku üks omanikest, hingamisterapeut, tervisenõustaja ja AVIVA hormonaalse võimlemise treener Aili Lindmäe.

19.11.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:12:55 (166.9 MB)
Külas on ämmaemand Ingrid Kaoküla, räägime kodusünnitusest. Kellele võiks kodusünnitus sobida? Milline erinevus on kodus ja haiglas sünnitamise vahel? Kuidas kodusünnituseks valmistuda? Millised on sünnitajate hirmud ja kust need alguse saavad? Kui suur on tõenäosus, et midagi läheb valesti? Ämmaemanda ettevalmistus ja kuidas ta saab ema ja beebit aidata? Meeldiva õhkkonna loomine kodus sünnitamiseks.

08.11.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:17:13 (176.76 MB)
Saatekülaliseks Maivi Talving. Maivi on tubli naisettevõtja, kelle äri kujunes välja kirest teraapiamaailma vastu. Küsime Maivilt tema teekonna kohta, mis on kristallid ja milleks neid kasutatakse. Milliseid teraapiaid või kristalle võiks naised kasutada. Kristallihaldjad keskus ja kristallipood Nõmmel. Maivi blogi: www.holetta.ee.

01.11.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:04:50 (148.41 MB)
Võltsnaiselikkus ja võltsmehelikkus, kuidas seda ära tunda ja kuidas seda enda juures muuta. Milline on tõeline suhe ja kuidas seda hoida. Kuidas vägivaldset suhet ära tunda ja miks sellest ikkagi võimalikult kiiresti välja astuda.

25.10.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:06:51 (153.01 MB)
Libiido ja sensuaalsus. See, kas naisel on "tuju", sõltub sageli meeleolust, ilmast, „päevadest“ ja veel mitmest justkui kontrollile allumatust tegurist. Mis libiidot mõjutab ja kuidas oma ellu muutus tuua.

18.10.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:15:04 (171.81 MB)
Intiimlihaste treenimine jadeiitmunaga. Kuidas muna valida, kuidas teda hooldada. Kuidas luua sobilik keskkond, millal ja kuidas treenida, millised on vastunäidustused.

11.10.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:05:57 (150.95 MB)
Saatejuhtide kogemused rasestumisvastaste vahenditega. Rasedusest hoidumisega kaasnevad hirmud.

04.10.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:06:29 (152.18 MB)
Rasestumisvastased vahendid, jätkusaade. Hormonaalsete vahendite kõrvalmõjud. Loomuliku pereplaneerimise meetod ja viljakusteadlikkus. Viljakusmonitor kui alternatiiv rasedusest hoidumiseks.

27.09.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:02:58 (144.14 MB)
Rasestumisvastased vahendid. Erinevad võimalused, nende mõju naise tsüklile ja tervisele. Antibeebipillid ja kuidas need nii levinud on. Mis on juhtunud kondoomidega. Mis sisaldub hormonaalsetes vahendites.

20.09.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:11:22 (163.36 MB)
Jätkame menstruaaltsükli teemal, võtame fookusesse ovulatsiooni. Miks ja millal see toimub. Ovulatsioonist teadlik olemine beebi planeerimiseks ja viljakusteadlikkuse meetod rasedusest hoidumiseks. Kirjuta meile: saade@minaolenginaine.ee

13.09.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:20:04 (183.27 MB)
Naise menstruaaltsükkel. Menstruatsioon. Milleks on menstruatsioon vajalik, kuidas oma keha sel perioodil toetada. Menstruatsioonitarbed.

06.09.2018 - MINA OLENGI NAINE
1:12:09 (165.13 MB)
Kes on saatejuhid ning millest tuleb saatesarjas juttu: Helina Savi ja Katri Ristal räägivad naiste tervisest, menstruaaltsüklist kui terviseväljendusest, naiste hobidest ja ettevõtlusest. Sissejuhatus naise menstruaaltsüklisse - naise tsüklietapid kui aastaajad. Kirjuta meile: saade@minaolenginaine.ee