Lõunatund Saatekava Kuula veebis
Nõmme Raadio
Nõmme Raadio
Rahva Raadio Selts
Meediapank
Teenused
Toimetus
Kontakt

Eesti Vabariigi võlg:
69 348 870 912,55 krooni


Sinu osa sellest võlast:
12 958,94 krooni


Meediapank
04.10.2006 - KOLMAPÄEV - Lõunatund
01:15:43
Tartu küüditatute mälestuskivi viidi üleöö maavalitsuse hoovi. 27. septembril 2006.a. teatas Tšehhi riiklik uudistetalitus, et Invaliidide kalmistul on leitud Kolmanda Riigi tähtsuselt teise mehe Reinhard Heydrich´i haua jäänused. Kolm Soome kodanikku pöördusid Euroopa Inimõiguste Kohtu poole palvega nõuda Venemaalt nende esiisadele kuulunud maade tagastamist Karjalas. Harju maakohus lõpetas eile väärteomenetluse MTÜ Eestimaa Rahvaliidu ja selle peasekretäri Lea Kiiviti suhtes. SLÕ:Jaak Laidla, Harjumaa - Vägivald Jüri Liimi kallal. Algatusrühm Tõnismägi on kogunud pronkssõduri kaitseks 16 172 allkirja. Geiklubi Angel teatas eile, et jagab kooliaasta alguse puhul ja õppelaenu kampaania raames kuni 18-aastastele koolipoistele tasuta 1000 Angeli logoga helkurit: «Kuna meil endil lapsi pole, peame hoolitsema teiste laste eest.» SLÕ: Vastvalitud presidendil Toomas Hendrik Ilvesel ei õnnestu Kadriorgu tööle meelitada pädevaid eesti ametnikke, kes praegu töötavad Euroopas. President Arnold Rüütel tänas teisipäeval Kadriorus Vabariigi Presidendi Akadeemilise Nõukogu liikmeid senise koostöö eest.
01:10:31
YLE TV-uudiste andmetel elab iga kaheksas Soome laps perekonnas, mis vaevleb alatises rahapuuduses. Riigikogulane ja Ugala teatri lavastaja Jaak Allik sai kultuurkapitalilt 60. sünnipäevaks 3000 krooni juubelitoetust. Venemaal lasti eili hilisõhtul 23.30 paiku maha taas üks pangajuht. Venemaa kavatseb suurendada aastast gaasieksporti Saksamaale 95 miljardi kuupmeetrini. Praegu sureb Iraagis 3 korda rohkem inimesi ajaühikus kui enne 2003 aasta märtsi. Ungari tänavatel ei lakka rahvuspüha eel valitsusvastased protestid. Anne Sweeney avaldas oma esinemises avaliku saladuse - piraatlus on ärimudel. Financial Times: Bürokraatia kulud äride kohandamisel Euroopa seadusandlusega ulatuvad 600 miljardi euroni (9,4 triljonit krooni) aastas. Seda on kaks korda rohkem, kui algul ennustati. Felix Kala raamat “Toidu lisaainete välimääraja” (2006, Ilo). Sahinad: Liblik, Reiljan... Viljandi kalmistute hooldamiseks 2007. aastaks oli 1,4 miljonit ja neljaks aastaks kokku 6,6 miljonit. Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamise töörühma juht akadeemik Anto Raukas kinnitas, et põlevkivist elektri tootmisele lähema 15 aasta jooksul alternatiivi ei ole.
Track 1
01:26:18
Track 1
01:24:58
Track 1
01:20:06
Track 1
01:16:17
Track 1
01:07:37
2006-09-27-kolmapaev
01:09:02
Sekundiga hävib Eestimaal üle nelja kilo mulda, viis ruutmeetrit männimetsa ja kaevandamisel pumbatakse maapõuest välja üle 5 tonni magevett.
Guardian Unlimited: Eile müüdi oksjonil Adolf Hitleri akvarelle.
The Telegraph: Hiinlased on salaja suunanud võimsaid laserrelvi USA luuresatelliitide peale. USA administratsioon blokeeris raporti, mis käsitleb globaalse soojenemise mõju orkaanidele. Viimase miljoni aasta rekordist on puudu vaid 1 kraad.
Rahvaliit ei ole rahul, et Keskerakonnaga sõlmitud koostöölepe ei taganud nende presidendikandidaadile Arnold Rüütlile vajalikku häälteenamust valimiskogus, ning kavatseb algatada lepingu muutmise.
Vähemalt seitse Järvamaa valijameest hääletas Ilvese poolt, kuid ei julge seda tunnistada, sest kardavad Keskerakonda ja Rahvaliitu. Erakond = veritasuvõimeline????
Uno Lauri juhitud Estonia hukku uurinud rahvusvaheline komisjon märgib vastuseks riigiprokurör Margus Kurmi juhitud valitsuskomisjoni raportile, et see sisaldab juba kaua aega tagasi ümber lükatud teooriaid.
Haiglate liit teatas, et ei näe mingisugust võimalust tervishoiutöötajate töötasu tõstmiseks.
Kui kaitseväelastele poleks kõrgemat palka makstud, oleks nad lahkunud.
Ungaris toimuvad juba nädala aega järjest meeleavaldused
29.09.2006 - REEDE - Lõunatund
01:09:34
USA Senat kiitis heaks eritribunalid kurikuulsas Guantanamo vangilaagris kinnipeetavate ülekuulamiseks ja süüdimõistmiseks. Hiina võimud tunnistasid, et on kasutanud meditsiinilistel eesmärkidel surmamõistetud kurjategijate organeid. Estonia huku asjaolude väljaselgitamiseks andis Rootsi õiguskantsler korralduse uue uurimise alustamiseks, et välja selgitada kes, miks ja kelle loal viibis Estonia vrakil 1994 aasta 28. septembri ja 3. oktoobri vahe. Eesti Lennuameti vaneminspektor Johannes Tilk ja ajakirjanik Vello Lään üllitasid teatmeteose “Kes on kes eesti lennunduses”. Jürgen Ligi: «Eesti on valmis andma Afganistani armee varustamiseks 4000 AK automaati ja vastava koguse laskemoonaga.» Kohus arutas Tuulepargi rajamist Kunda hiiemäele