Lõunatund Saatekava Kuula veebis
Nõmme Raadio
Nõmme Raadio
Rahva Raadio Selts
Meediapank
Teenused
Toimetus
Kontakt

Eesti Vabariigi võlg:
69 348 870 912,55 krooni


Sinu osa sellest võlast:
12 958,94 krooni


Meediapank
15.05.2007 - LÕUNATUND - Teisipäev
01:04:00
Kanada firma Thomson Corporation ostab ära uudisteagentuuri Reuters.
Helsingin Sanomat: USA lükkas tagasi Soome ettepaneku president George Bushi ja President Tarja Haloneni kohtumiseks sel nädalal, viidates riigipea tihedale töögraafikule, mis on diplomaatias tavaline viis midagi täpsemalt põhjendamata tagasi lükata.
Turun Sanomate ja Kesk-Soome ajalehtede koostöörühma avaldatud arvamusküsitluse kohaselt suhtuvad soomlased üha kriitilisemalt NATOga liitumisse.
ASA Kindlustuse kliendid saavad pankrotist vähem raha, kui kulub pangaülekandeks, kusjuures veidi üle 100 krooni ootab pankrotipesas ka kindlustusseltsi kunagist omanikku Leonid Apananskit.
The Washington Post: Tänu internetile ja võrkturundusele on võõrleegion muutunud tõeliseks rahvuste sulatusahjuks.
Novõje Izvestij: Eestis toimunud sündmused suurendasid Moskva „mittesõbralike naabrite“ arvu, mis tulevikus vaid kahjustab Venemaad.
Kaliningrad.ru: Vene päritolu mineraalväetiste tootja „Akron” lahkub Eestist ja lõpetab Sillamäele ja Muugale terminalide ehitamise.
President Toomas Hendrik Ilves esitas täna riigikogule põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu ja esines poliitilise avaldusega.
Valitsus saadab sel nädalal Riigikogusse otsuse kahekordistada järgmisel aastal tööandja omandis olevate sõiduautode pealt makstavat erisoodustuse arvestuslikku hinda 4000 kroonini.
Tulumaksu määra langetamine ja maksuvaba tulu tõstmine vähendavad riigieelarve tulusid järgmisel aastal umbes 350 miljoni krooni võrra.
15.06.2007 - LÕUNATUND - Reede
01:10:42
Eile lõppes naljakuul tööd alustanud XI riigikogu esimene istungjärk. Uuesti istutakse saalipinki alles 10. septembril, aga see ei tähendavat puhkust.
Äripäev uuris vihjet, et Tallinna kommunaalameti juht Ain Valdmann on kogu aeg olnud varjatult omanik sõber Heikki Anipaile kuuluvas ASis Teho, mis on saanud kommunaalametilt viimase viie aasta jooksul 180 miljoni krooni eest tänavapuhastustöid.
OÜ Raadiku Arendus rajab Tallinna linnavalitsuse tellimusel Lasnamäele Raadiku tänavale 1170 munitsipaalkorterit, mille linn võtab seejärel kümneks aastaks üürile hinnaga 136 krooni ruutmeeter.
Erki Nool nentis, et teda hämmastab riigikogu puhul kõige rohkem väitluste vähesus.
Palju kära tekitanud riigikogu liikme staatuse seaduse arutamine on pannud nii koalitsiooni kui ka opositsiooni liikmed parlamendi maine pärast tõsisemalt muretsema.
Et veelgi tõhusamad olla, otsustasid riigikogulased puhkuse asemel suvelgi tööd rabada ja esindustasu võtta.
Stuudiosse tuleb RISTO TEINONEN.
19.09.2007 - LÕUNATUND - Kolmapäev
01:06:49
Nõmmel on liikumas korterivargad
Erakond Eestimaa Rohelised hinnangul pole kavandatavat Vene-Saksa gaasijuhet vaja.
Eesti Rahvuslik Liikumine (ERL) on seisukohal, et välisminister Urmas Paet õõnestab Eesti julgeolekut.
Eesti Demokraatlik-Rahvuslike Jõudude Koostöökoda on seisukohal, et on lubamatu teha järeleandmisi Eesti huve kahjustavale projektile.
Kas Vene-Saksa gaasijuhtme keskkonnamõjude hinnag on optimaalne ?
Riik kavatseb ehitada uue Tallinna vangla Maardusse suure plahvatusohuga alale.
Tallinna munitsipaalkorterites elab ligikaudu 1 700 üürivõlglase leibkonda, kelle koguvõlg ületab 9 miljonit krooni.
Et võimaldada valijate ja poliitikute vahelist suhtlemist, mille kaudu nii poliitikud kui ka valijad saaksid üksteist tundma õppida, on E-D-U asutanud avaliku suhtlusportaali www.e-d-u.ee.
AET ANNIST: Demokraatia kurvast saatusest Eestis.
26.09.2007 - LÕUNATUND - Kolmapäev
01:11:21
Klaabu munad.Tallinna Kristiine linnaosavalitsus otsustas alaealistele õlut müünud Kristiine Prismalt alkoholimüügiloa ära võtta.
Alkoholitootja turundusosakond tegi turu uuringut küsimusega: milline peab olema viin? Enim levinud vastus oli: viin peab olema!
President Ilves ütles esmaspäeval New Yorgis toimunud ÜRO kliimakonverentsil peetud kõnes, et Eestis on viimastel aastatel täheldatud üpris haruldast jätkusuutlikku arengusuunda: vaatamata sellele, et riigi majanduskasv on üle kümne protsendi, on energiatarbimine langenud keskmiselt 2,5 protsenti aastas. Marek Strandberg teatas tuginedes statistikaameti andmetele, et tegu pole mitte 2,5-protsendise iga-aastase langusega, vaid energiatarbimise kahe kuni nelja protsendi suuruse kasvuga.
Tuleva aasta inflatsioon võib kujuneda ligi kaheksaprotsendiseks.
Ühtegi probleemi ei saa lahendada samal vaimsel tasandil kus see loodi.
Raivo Aeg vastab Virumaa Nädalalehe küsimustele.
Mis on politseiriik?