Lõunatund Saatekava Kuula veebis
Nõmme Raadio
Nõmme Raadio
Rahva Raadio Selts
Meediapank
Teenused
Toimetus
Kontakt

Eesti Vabariigi võlg:
69 348 870 912,55 krooni


Sinu osa sellest võlast:
12 958,94 krooni


Meediapank
30.05.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:12:52
Hooaja lõpusaade, kus teeme kokkuvõtte hooaja jooksul toimunud vestlustest ja räägime üle tähtsamad punktid hormonaalse tasakaalu, tsükli, vaagnapõhja treenimise, loomuliku raseduse ja sünnituse ning ennekõike naise eneseusaldamise teemadel.
09.05.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:13:43
Kõik vajaminevad tarkused on olemas siinsamas, käeulatuses. Ometi sageli unustatud, varjatud või lihtsalt kusagile ära pandud nii, et neid on raske leida. Tänases saates räägime lapse ootuse, kandmise, sünni ja sünnijärgse perioodi kommetest, traditsioonidest ja rituaalidest Eestis. Puhume ära tolmu meie rakumälus elavatelt teadmistelt, et iga naiseni jõuaks tema tõeline sisemine vägi ja kohaolemise tunne. Stuudios on MTÜ Põline Pere esindaja Liisa Kaasik, kes koges tanutamise väge oma pulmas ning kelle kolm last on oodatud, kantud ja ilmale toodud Eesti põliseid tarkuseid järgides.
25.04.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:04:05
Doula ehk sünnitoetaja toetab naisi ja peresid imelisel ootuse, sünnituse ning sünnijärgsel perioodil. Meil on külas doula Gertrud Treumund. Gertrud usub, et iga naine väärib doulat! Kui sünnib beebi, sünnib ka ema, isa – perekond. See on üks erilisemaid sündmusi elus, mis jääb igaveseks hinge. Raseduse ajal võivad tekkida füüsilised ja emotsionaalsed pinged, mida on oluline leevendada, et tunneksid end hästi nii naine kui ka laps. Doulana pakub Gertrud perele ööpäevaringset professionaalset ja laitmatut tuge, et koos luua just selline teekond ja sünd, nagu teie pere seda soovinud on. On suurem tõenäosus, et kõik läheb plaanipäraselt, kui juba lapseootuse ajal hakata valmistuma nii füüsiliselt kui ka vaimselt beebi tulekuks. Vaata ka: doula.ee
18.04.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:56:14
Ajurveeda elamise kunst tänases maailmas - millised on selle iidse meditsiinisüsteemi põhimõtted ja kuidas elada oma individuaalse loomuse, ümbritseva looduse ning keskkonnaga kooskõlas. Kas, miks ja kuidas oma keha puhastada ning milliseid pehmeid võimalusi pakub selleks ajurveeda? Miks väikesed lapsed kõige ebasobivamal hetkel haigestuvad ning mida võiks ema (ja ka isa) teada, et kodu oleks tervise, rahu ja harmoonia oaas? Stuudios on Mirjam Hakkaja.
11.04.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:05:50
Armastuse padjad
Taevased kerad
Neitsilikud õienupud
Elevandiluukarva kuulid
Piimavälud
Armastuse keskused
Heal lapsel palju nimesid. Tänal räägime rindadest ja teeme ka ühe mõõõõõnusa rinnamassaazi.
Katri Ristali külaliseks on Liina Lemming
04.04.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:01:17
Varesele valu
harakale haigus
mustalinnule muu tõbi
meie laps saagu terveks
Tänases saates räägime sõnalisest ja mõttekaitsest. Kuidas kaitset peale panna ja seda maha võtta. Ja sellest, kuidas nii mahapandavaid seemneid kui oma igapäevast toitu väestada.
Katri Ristali vestluskaaslaseks on Kalju Paldis
28.03.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:05:09
Täna õpivad paljud naised erinevaid massaaži- ja teraapiatehnikaid ning teavad suurepäraselt lihaste paiknemist ja keha toimimise saladusi. Kuid lisaks silmaga nähtavale ja käega katsutavale on meie ümber nähtamatu mõõde, mis suures õppimisetuhinas justkui ära unustatakse. Kuidas ennast kaitsta erinevate energiate eest nii terapeudina teistega töötades kui ise kliendina seansil osaledes, kuidas kaitset peale panna ja seda maha võtta.
Saates on külas Kalju Paldis.
21.03.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:59:10
Kas teadsid, kuidas on omavahel seotud hormonaalne tasakaal ja liikumine? Mil moel saab hormoone mõjutada füüsilise liikumise, meditatsiooni ja hingamisega? Räägime hormoonvõimlemisest - mis see õigupoolest on, milliste probleemide puhul seda soovitatakse, milliste puhul välistatakse, milliseid harjutusi seal tehakse ja kuidas need naise hormonaalsüsteemi mõjutavad. Stuudios vestlevad hormoonvõimlemise treenerid Mari Allik ja Katri Ristal.
14.03.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:14:17
Enamasti on naisel väga lihtne küsimus: MIKS mul on see tervisemure tekkinud (lekked, allavaje, tundetus jmt) ja milline on see konkreetne LAHENDUS mis juba homseks kõik ebamugavused olematuks teeb. Räägin sellest, mida naine KOHE, ka ilma igasuguse treeninguta enda heaks saab teha, millised on probleemide põhjused ja kuidas neid igapäevaelus märgata nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil. Stuudios on Katri Ristal
Kirjuta meile saade@minaolenginaine.ee
07.03.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:56:41
Hüpnosünnitus (ingl. k. hypnobirthing) on sünnitusabi filosoofia ja meetod, mis põhineb usul, et kõik beebid peaksid sündima õrnas, rahulikus ja rõõmuküllases atmosfääris. Kui ema on lapse sünniks füüsiliselt, vaimselt ja hingeliselt hästi ette valmistunud, võib ta kogeda sünnitust lihtsamal, pehmemal ja mugavamal, sageli ka valuvabal, viisil. Stuudios on hüpnosünnituse kursuste läbiviia Kiia Paal.
28.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:13:24
Külaliseks Sille Martma, tervisliku elustiili nõustaja, blogi brena.ee ehk Sille Eluviis autor. Sille on üks energiasäde - inspireerib, avastab ning jagab toitumise, treeningu, keha ja vaimu õnneliku koostoimimise retsepte! Sille räägib meile, mida sööb, et nii produktiivne olla; kuidas suhtub treeningusse, mis on Access Bars seansid ja kuhu saab minna Spordipeole.
21.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:58:48
Räägime ökoriietest. Külas on naisettevõtja Anda-Zule Lapimaa kelle e-pood zuzu.ee pakub eetilist moodi lastele, naistele ja ka meestele juba aastast 2009! Räägime looduslikest ja mittelooduslikest riidematerjalidest, kuidas neid hangitakse ning mis vahe on öko, vegan või taaskasutatud riietel.
14.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:09:05
Sellega, et meie koolides on puudulik seksuaalkasvatus ning vanematel ei ole alates Nõukogude aegsest raamatust "Avameelselt abielust" oma teismeikka suunduvaid lapsi olnud kusagile infot hankima suunata, on igaüks nõus. Kuid nüüd on lõpuks ometi sündinud uus, põhjalik ning kaasaegne internetipõhine keskkond! Tutvustame portaali Learn2Love.org - teadlikkus teeb vabaks! Õpikeskkonna eesmärgiks on tõsta teadlikkust ja edendada dogmadevaba seksuaalharidust. Leht pakub teadmisi, arendamaks ja nautimaks täisväärtuslikku ning õnnelikku elu. Stuudios on Margus Sarmet ja Kristiina Saul.
07.02.2019 - MINA OLENGI NAINE
01:01:28
Endometrioos on levinud seisnud, mis mõjutab vähemalt ühte naist kümnest. Peamine sümptom on valu, mis võib olla väga tugev. Endometrsioosi puhul kasvab emaka limaskesta ehk endomeetriumi kude teistes kohtades, kui emakas. Koe tükikesi nimetatakse endometrioosi kolleteks ning need võivad ilmeda igalpool kehas. Endometrioos ei ole ainult menstruatsiooniga seotud probleem, see on terve keha põletikuline haigus, millele hetkel ravi ei ole. Tavameditsiini või loodusravi lahendused saavad sümptomeid leevendada, kuid ei saa neid ravida. Loodusravi arst Dr Lara Briden on oma kümneid aastaid kestnud praktika jooksul välja töötanud lihtsad ja tõhusad soovitused toitumise, toidulisandite ja ravimtaimede osas mis võivad anda tubli võitlusvõimaluse! Neid saates käsitlemegi.
31.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:35:36
Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS) ehk Leventhali tõbi - levinud hormonaalne häire viljakas eas naiste seas. Mis see on ja kust see tuleb? Mida välistada enne PCOS-i diagnoosi ebaregulaarse tsükli ja ovulatsioonide puudumise korral - teismeeas, menopausi eelselt, rinnaga toites. Milliseid analüüse oleks vajalik teha ebaregulaarse tsükli korral. Tavameditsiini lahendus ebaregulaarsele tsüklile, kaasa arvatud PCOS-ile, on hormonaalne rasestumisvastane vahend. Kanadast pärit revolutsionäär naiste tervise alal, Dr Lara Briden, väldib iga hinna eest sünteetilisi hormoone kui ravivõimalust selgitades PCOS-i vallandumismehhanisme ja pakkudes seeläbi alternatiiviks hoopis loomulikke lahendusi läbi toitumise, toidulisandite ja bioidentsete hormoonide. Vaatleme tema soovitusi erinevate PCOS-i tüüpide korral: 1. Insuliini-resistentne PCOS, 2. Pillidejärgne PCOS, 3. Põletikuline PCOS, 4. Neerupealiste PCOS.
24.01.2019 - MINA OLENGI NAINE
00:10:20
Veel paarsada aastat tagasi oli Eesti naise positsioon nii perekonnas kui ühiskonnas vastupidiselt muule Euroopale väga tugev ja sõna määrav. Ka eesti vanade muinasjuttude peategelaseks on enamasti naine. Huvitaval kombel olid ka vallasemad Eestis vägagi aktsepteeritud ning neid võeti naiseks hea meelega. Siin mahlakas saates on külas folklorist Merili Metsvahi, kelle sõnul polnud Eesti naine mingi tavaline Tuhkatriinu, vaid südikas piiga, kes ise oma õnne eest võitleb. Lisaks maiuspalu eesti folkloori salapärasest ning metsikust maailmast, kus inimesed vanapaganatega kõrvuti elavad ja naised Libahundiks käivad, talurahva seksuaalelust ja seksuaalteemalistest regilauludest, paariminekust ja -panekust ja paljust muust.
Loe ka Merili Metsvahi koostatud mahukat rahvajutukogumikku „Sõsara sõrmeluud. Naised eesti muinasjuttudes.“
saade@minaolenginaine.ee